Piątek, 12 lipca 2024 r. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Ratownicy medyczni dziękują mężczyźnie

Po wypadku pod Chwaliszewem dotarły do naszej redakcji kolejne okoliczności tego zdarzenia. Kcyńscy ratownicy medyczni, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce wypadku za naszym pośrednictwem chcieliby podziękować nieznanemu nam mężczyźnie, który bardzo pomógł poszkodowanym w pierwszych minutach po wypadku. Po przyjeździe na miejsce wypadku przy poszkodowanych był mężczyzna, który wiedział co ma robić. Ułożył jednego z poszkodowanych w pozycji bocznej ustalonej, udrożnił drogi oddechowe i oczekiwał na naszą pomoc– relacjonują ratownicy medyczni.
Chcielibyśmy temu Panu podziękować w swoim i zapewne w imieniu osób poszkodowanych w wypadku. Cieszymy się, że świadomość i wiedza tego mężczyzny mogła przyczynić się do utrzymania funkcji życiowych, a właściwe zachowanie jest godne naśladowania– dodają specjaliści od ratowania zdrowia i życia.

W opisywanym wypadku pomocy poszkodowanym nieśli ratownicy medyczni, strażacy, lekarze i policjanci. Przy zdarzeniach zawsze w czerwonych lub pomarańczowych ubraniach są medycy. W czasie prowadzonej akcji zauważyliśmy, że wśród strażaków na służbie byli ratownicy medyczni, którzy pełnią dyżury także w Kcyni. Jednym słowem możemy być dumni, że zawsze możemy liczyć na profesjonalną pomoc medyczną oraz coraz częściej spotykamy ludzi, którzy potrafią udzielić pierwsze pomocy.
tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz