Wtorek, 05 grudnia 2023 r. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Redaktor TVN24 Mariusz Sidorkiewicz odwiedził Jurka Napierałę

Dzięki niemu możemy podziwiać piękną dziką zwierzynę, która zamieszkuje w lasach Pałuk. Jego zdjęcia już wielokrotnie publikowaliśmy na naszym portalu i mamy nadzieję, że jeszcze będziemy. Fotografiami i filmami zwierzętami zainteresowały się już media ogólnopolskie, które przyjechały z kamerami do Zabłocia, gdzie mieszka Jurek Napierała. Miałem ta przyjemność i towarzyszyć ekipie TVN24 podczas kręcenia materiałów filmowych, podczas których powstał reportaż o fotoreporterze przyrody.

Reporterzy telewizji informacyjnej TVN24 przyjechali z ośrodka w Poznaniu. Materiał filmowy powstawał w miejscu zamieszkania naszego bohatera oraz w terenach leśnych. Kcynianin opowiadał przed kamerami o swojej wielkiej pasji do zwierząt i lasu. Mówił o tym w jaki sposób poluje i nie zabija zwierząt. Opowiadał o spotkanych i nagranych wilkach, jeleniach, dzikach czy orle bieliku, którego udało mu się sfotografować na terenie Gminy Kcynia. Jurek Napierała pokazał także jak wygląda fotografia dzikiej zwierzyny od kuchni, a właściwie jak robi zdjęcia z czatowni.

W piątek do Zabłocia ponownie przyjechali reporterzy z TVN24. Tym razem naszego fotoreportera odwiedził osobiście redaktor Mariusz Sidorkiewicz. W piątek około godziny 15.00 przy pomocy wozu transmisyjnego realizowane było wejście „NA ŻYWO”. W sobotę lub w późniejszym czasie będzie pokazywany szerszy materiał filmowy nagrany kamerami TVN-u na terenie lasów Gminy Kcynia. Zachęcamy Państwa do śledzenia programów informacyjnych TVN24 i TVNmeteo, gdzie mogą pojawić się relacje ze spotkania z Jurkiem Napierałą.

Jurkowi Napierale gratulujemy tak wielkiego sukcesu. Choć sam Jurek traktuje swoje spotkanie z ekipą telewizyjną w kategorii życiowej przygody, to my wiemy, że jest to niewątpliwie jedna z większych nagród jaką można sobie wymarzyć za realizację tak wspaniałej pasji. Pasji, która wymaga ogromnej cierpliwości, wiedzy, godzin spędzonych w lesie i wielu wyrzeczeń. Reporterzy TVN24 wyjechali z Gminy Kcynia z pamiątkami w postaci zdjęć dzikiej zwierzyny.

tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz