Środa, 21 lutego 2024 r. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Remigiusz Kuźmiński w teledysku do singla „Życzenia z całego serca”

W sobotę 8 maja br. ukazał się nowy singiel Remigiusza Kuźmińskiego zatytułowany „Życzenia z całego serca”. Artysta zadedykował ten utwór swojej rodzinie, przyjaciołom i znajomym, a szczególnie swojej Drogiej Mamie w prezencie z okazji tegorocznego „Dnia Matki”. Autorem muzyki jest Andrzej Zieliński a słowa napisał Andrzej Jastrzębiec-Kozłowski. Producentem i realizatorem nagrania jest MG Studio w Bydgoszczy pod kierunkiem Marcina Grzelli.

Nota biograficzna o artyście:

Remigiusz Kuźmiński to dyplomowany magister sztuki, artysta-muzyk, wokalista (tenor) i dyrygent – ukończona Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (specjalizacja – wokalistyka jazzowa i klasyczna oraz dyrygentura jazzowa i klasyczna), ukończona Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu (specjalizacja – wokalistyka klasyczna) oraz Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu. 
Rodowity Pałuczanin urodzony w Szubinie. Przez pierwsze lata życia wychowywał się w Zalesiu Barcińskim w Gminie Barcin. Debiutował w wieku sześciu lat. Jako nastolatek występował epizodycznie w programie Klip Klaps – najmłodsza lista przebojów w TV Polsat. Koncertuje na estradach w całym kraju. Zawodowo i emocjonalnie związany ze swoim miastem studenckim Bydgoszcz oraz rodzinnymi Pałukami. Pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych, w której jako jedyny posiada wyższe wykształcenie muzyczne. Remigiusz Kuźmiński jest prawnukiem ś.p. Stefana Kopydłowskiego – dyrygenta i założyciela orkiestry dętej w Wapiennie, synem instrumentalisty oraz bratem wieloletniej chórzystki. Muzykalność w postaci słuchu muzycznego i warunków głosowych wykazuje także jego siostrzenica – chrześniaczka. W swoim dorobku artystycznym posiada pięć albumów płytowych. Pracuje na scenie jako wokalista solowy. Współpracuje z różnymi instytucjami kultury oraz artystami m.in. z Darią Wójcik, Adrianą Wdziękońską, Izabelą Wojciechowską i Marcinem Grzella. Jest właścicielem głosu szkolonego o barwie i skali tenora lirycznego. W swojej technice wykonawczej łączy emisję głosu jazzową z klasyczną, co ściśle związane jest z przebiegiem jego edukacji. W czteroletniej średniej Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu uczył się w klasie śpiewu klasycznego prof. Janusza Ratajczaka i prof. Małgorzaty Ratajczak, zaś Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu ukończył maturą z języka polskiego, biologii i języka angielskiego. W czasie pięcioletnich dziennych studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy szkolił głos w klasie śpiewu jazzowego dr hab. Joanny Żółkoś–Zagdańskiej i śpiewu klasycznego prof. Krzysztofa Szydzisza, natomiast technikę dyrygencką kształcił w klasie dyrygowania jazzowego prof. Andrzeja Zubka oraz dyrygowania klasycznego prof. Moniki Wilkiewicz i dr Radosława Wilkiewicza. W czerwcu 2007 obronił pracę magisterską i koncert dyplomowy na ocenę bardzo dobrą. Uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki. Posiada także pełne kwalifikacje pedagogiczne. Zaraz po studiach przez krótki czas pracował jako dyrygent i nauczyciel wokalu, ale ostatecznie zdecydował się w całości poświęcić tylko własnej pracy koncertowej jako wokalista.
Jest wykonawcą Hymnu Klubu Sportowego „Polonia” z Bydgoszczy, którego nagrał w Radiu PiK wraz z Orkiestrą Dętą z Pruszcza Pomorskiego (2009). W styczniu br. zakwalifikował się do programu Szansa na Sukces. Opole 2021 w TVP2 zostając przydzielonym do odcinka z repertuarem Krzysztofa Krawczyka, lecz ostatecznie zrezygnował z udziału w programie z powodu m.in. braku zainteresowania tego typu repertuarem. Przed laty brał także udział w castingach do programu Idol, Droga do gwiazd i Start w TVN-ie meta na scenie. Do tej pory mogliśmy usłyszeć z nim wywiady w rozgłośniach radiowych tj. Radio Nakło, Radio Żnin, Radio Białystok, Radio Opole, Radio Wągrowiec, Radio PiK, Radio Tobi oraz zobaczyć w stacjach telewizyjnych tj. TV Barcin, TV Toruń, TV Grudziądz, TV BluStream, TVP3 Bydgoszcz i innych. Możemy także przeczytać o nim wiele artykułów w mediach prasowych i internetowych. Brał udział w festiwalach i konkursach muzycznych m.in. w Zielonej Górze, Warszawie, Bydgoszczy i Krakowie.

tekst.Robert Koniec


--> wstecz