Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. Imieniny Adolfiny, Odetty, Wacława

Dziewiąty raz „Pomóżmy Farze”. Odbyło się pierwsze robocze spotkanie

We wtorek o godzinie 19.00 odbyło się pierwsze spotkanie robocze w sprawie organizacji IX Festynu Parafialnego „Pomóżmy Farze”. Spotkanie prowadził ks. Marek Januchowski, który omówił ramowy plan pracy „sztabu organizacyjnego”. Czerwcowy festyn zapowiada się bardzo interesująco. Będzie dużo nowości, niespodzianek, których wikariusz nie chce jeszcze ujawniać.

Będzie jedna duża zmiana, którą już dziś mogę potwierdzić. Tegoroczny Festyn odbędzie się 7 czerwca i podkreślam, że jest to niedziela, a nie sobota. Zabawę planujemy zacząć o godzinie 14-tej i zakończyć około godziny 21-szej. Głównym miejscem Festynu będzie teren przy naszej Parafii– informuje naszą redakcję ks. Marek Januchowski.

Ulica Farna, Sądowa od strony ul. Dworcowej i część parkingu na Rynku będzie zamknięta, co ma zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom Festynu. Wszystkie atrakcje będą zlokalizowane przy kościele i w obrębie wymienionych ulic. Scenę główną ustawimy na parkingu, aby z niej patrzeć na naszą świątynię – tłumaczy ksiądz Januchowski.

Teren przy kościele farnym w Kcyni sprawdził się już w ubiegłym roku, gdzie po nawałnicy i zalaniu stadionu przy ul. Powstańców Wielkopolskich odbyła się druga część Festynu Parafialnego „Pomóżmy Farze”.

O szczegółach czerwcowego festynu poinformujemy Państwa w najbliższym czasie, gdy kapłan przedstawi program Festynu.

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz