Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Rolnik Rzemieniewic uczestniczył w Parlamentarnym Zespole ds. Ochrony Zwierząt, Praw Właścicieli Zwierząt oraz Rozwoju Polskiego Rolnictwa

W dniu dzisiejszym Mateusz Stachowiak z Rzemieniewic uczestniczył w Parlamentarnym Zespole ds. Ochrony Zwierząt, Praw Właścicieli Zwierząt oraz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, odbywającym się w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

W związku z niepokojami społecznymi dotyczącymi częściowego przywrócenia założeń tak zwanej „piątki dla zwierząt” zostałem zaproszony do wzięcia udziału w debacie dotyczącej zwiększania konkurencyjności polskiego rolnictwa. Temat ten jest bliski mojemu sercu ponieważ sam jestem zarówno rolnikiem jak i hodowcą i uważam, że trzeba mieć czynny wpływ na kreowanie przyszłości polskiej wsi. Nie można pozostawić tego przypadkowi a tym bardziej osobom które z rolnictwem nie mają wiele wspólnego. Gmina Kcynia jest gminą typowo rolniczą, dlatego wszelkie niekorzystne decyzje które mogłyby być podjęte w Warszawie będą miały wpływ również na naszych mieszkańców. Dyskusja była bardzo merytoryczna, a wypracowane strategie zostaną uwzględnione przy projekcie ustawy. – podkreśla Mateusz Stachowiak.

materiał nadesłany.

--> wstecz