Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

SENTYMENTALNY KONCERT Piotra Zaborodzkiego odbył się w GCKiB w Kcyni

Walentynkowy wieczór spędzony w auli Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni dla osób, które zdecydowały się przyjść na koncert „Podróż Sentymentalna” był zapewne udany.

Trzech Panów: Piotr Zabrocki– śpiew i pianino, Piotr Domagalski-kontrabas i Artur Lawrentz– perkusja wprowadziło nas swoja sentymentalna muzyką w lata okresu wojennego.

„Podróż Sentymentalna”, czyli specjalny koncert najpiękniejszych polskich melodii przed i powojennych. Piosenki niczym wehikuł czasu przeniosły nas w minioną epokę, pozwoliły rozpłynąć się w secesyjnym pięknie ich kompozycji i bujnej harmonii. Jednocześnie mówiły nam o sprawach uniwersalnych i ponadczasowych – o miłości, tęsknocie i bólu. Na koncercie nie zabrakło wspaniałych przebojów światowych takich jak Tango Milonga, Na Pierwszy Znak, Umówiłem Się Z Nią Na Dziewiątą.

Artyści w podziękowaniu za wspaniały koncert otrzymali moc braw od publiczności, a rąk Burmistrza Kcyni Marka Szarugi i Pani Dyrektor GCKiB Ilony Kurdelskiej w Kcyni pamiątkowe gadżety.

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz