Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

Siedziba GCKiB w Kcyni z dnia na dzień pięknieje

Trwają ostatnie, kosmetyczne prace przy przebudowie i rozbudowie siedziby Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki.Inwestycja dofinansowana ze środków własnych gminy oraz rządowych w ramach #PolskiŁad. Przedsięwzięcie będzie kosztowało 8 102 194,91 zł brutto. Dofinansowanie z Polskiego Ładu stanowi 4 500 000,00zł, pozostała kwota będzie finansowana ze środków własnych. Wykonawcą inwestycji jest firma Bydgosta Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy.

W ramach przebudowy nastąpiła m.in. wymiana konstrukcji i pokrycia dachu, wymiana stropu nad parterem, wzmocnienie fundamentów, odbudowa ścian piętra, docieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie ścianek działowych. Na parterze budynku będzie się znajdowała biblioteka z czytelnią, sala spotkań, szatnia oraz biuro biblioteki i toalety. Na piętrze budynku będą się znajdowały trzy sale zajęć, biura i toalety. Obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych, ponieważ został wyposażony w windę oraz podnośnik dla niepełnosprawnych.

Ale przebudowa siedziby to nie wszystko. W ramach zagospodarowania parku miejskiego zaprojektowano nowe nasadzenia zieleni, nowe obiekty małej architektury w postaci stołu do tenisa, ławek i koszy na śmieci oraz utwardzenia i trawniki.

Wszystko razem wygląda pięknie, okazale, na miarę XXI wieku. Na taki obiekt z pewnością już od dłuższego czasu Kcynia i jej społeczność zasługuje. Przedstawiamy kilka ujęć z kończącego się już remontu.


Anna Duda-Nowicka – Referat Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury Urząd Miejski w Kcyni

--> wstecz