Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Siekierą powybijał szyby w oknach, a jak się szybko okazało to nie koniec przewinień

Po krótkim pościgu nakielscy mundurowi zatrzymali 35-latka, który siekierą wybił szyby w domu jednorodzinnym oraz uszkodził drzwi. Jak się okazało jest on też podejrzewany o włamanie do mieszkania i kradzież biżuterii. Jeszcze dzisiaj sprawca usłyszy zarzuty.

Wczoraj (09.08.16) dyżurny nakielskiej policji odebrał zgłoszenie od mieszkanki Nakła nad Notecią, że znany jej 35-latek wtargnął na teren jej posesji i bez powodu zaczął wybijać siekierą szyby w domu oraz przebił na wylot drzwi, po czym uciekł. Pod wskazany adres zostali skierowani policjanci z nakielskiej „patrolówki”.

Kiedy mundurowi dojeżdżali na miejsce, zauważyli na ulicy mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Uciekinier wyglądem przypominał wskazanego sprawcę, dlatego mundurowi ruszyli za nim w pościg. Podejrzewany został zatrzymany po kilkuset metrach.

„Patrolowcy” przewieźli 35-latka do komendy, a w tym czasie dyżurny odebrał kolejne zgłoszenie, z którego wynikało, że zatrzymany mężczyzna włamał się także do mieszkania skąd ukradł biżuterię.

Jeszcze dzisiaj (10.08.16) podejrzewany usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O tym jak zakończy się sprawa zdecyduje sąd.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska- oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią

--> wstecz