Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Sierniki. Wyborcze spotkanie pod chmurką.

W środę o godzinie 16.00 „ pod chmurką” spotkali się mieszkańcy sołectwa Sierniki. Przyszli, aby kolejny raz przyklepać obecnemu sołtysowi Eugeniuszowi Hodanie funkcję, którą jak potwierdziły wyniki wyborów pełnił wzorowo.

W wyniku przeprowadzonych wyborów zgłoszony był tylko jeden kandydat na sołtysa i był nim dotychczasowy włodarz Eugeniusz Hodana, który na 24 głosy ważne otrzymał 23 głosy na TAK. Do rady sołeckiej weszli: Milena Boncel, Nowak Antoni, Chmara Jadwiga i Rybacka Bogumiła.

Zebraniu przewodniczyła Zastępca Burmistrza Bogna Adamska, która zapoznała mieszkańców z sytuacją finansową Gminy Kcynia. W wolnych wnioskach mieszkańcy wypowiadali się o swoim największym marzeniu jakim jest świetlica wiejska i trzeba przyznać, że postawa i determinacja samego sołtysa i mieszkańców Siernik jest bardzo duża.

Odbycie zebrania wyborczego w warunkach polowych przy temperaturze około 4-5 stopni powyżej zera świadczy o bardzo dużym zaangażowaniu mieszkańców w życie społeczne.

Mieszkańcy Siernik prosili panią Adamską o pomoc w montażu śpiących policjantów na głównej drodze w Siernikach, która jest drogą gminną, wspominali o przejściu dla pieszych prowadzącym do wiaty przystankowej. W zebraniu uczestniczył także Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni Zbigniew Witczak.

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz