Wtorek, 05 marca 2024 r. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Słowo źródłem inspiracji

22.04.2016r. w GCKiB w Kcyni miały miejsce eliminacje konkursu recytatorskiego Turniej Słowa, pod hasłem SŁOWO ŹRÓDŁEM INSPIRACJI. Dyrektor Centrum Kultury Ilona Kurdelska powitała wszystkich uczestników konkursu oraz ich opiekunów życząc wszystkim miłej i zdrowej rywalizacji.
Konkurs oceniała komisja w osobach:
Pani Barbara Sobotka – instruktor działu artystycznego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy
Pani Joanna Nadolna – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni.
Konkurs zorganizowany był w trzech kategorie wiekowe:
Klas I-III szkoły podstawowej
Klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych.

Do rywalizacji przystąpiło 45 uczestników ze Szkół Podstawowych w Kcyni, Dobieszewie, Laskownicy, Mycielewie, Palmierowie i Sipiorach oraz Gimnazjum w Kcyni i Dziewierzewie.

Wszyscy Laureaci konkursu mają możliwość uczestniczyć w Wojewódzkim Konkursie, który w roku 2016 będzie miał miejsce w Kujasko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy:
Klasy IV-VI 17 czerwca piątek
Klasy Gimnazjum – 18 czerwca sobota
Klasy I-III 19 czerwca niedziela

Natomiast Laureaci konkursu w kategorii klas II – III i IV – VI mają możliwość uczestniczyć w międzygminnym Kcynia – Szubin Łabiszyn – konkursie recytatorskim DEMOSTENES w RBP w Szubinie 24 maja
Komisja konkursowa po naradzie wyłoniła zwycięzców:
LAUREACI KLAS I- III
I miejsce Stanisław Wiśniewski – Kl. III SP w Kcyni
II miejsce Marcel Majda – Kl.III SP w Kcyni
III miejsce Kacper Olszak – Kl. III SP w Kcyni
WYRÓŻNIENIE:
Stanisław Lulka – Kl.III SP w Kcyni
Olaf Hemerling – Kl. II SP w Kcyni
Marianna Lehnarth – Kl. I SP w Kcyni
LAUREACI KLAS IV- VI
I miejsce Patryk Pawlak – Kl. V SP w Kcyni
II miejsce Sergiusz Górny – Kl. V SP w Dobieszewie
III miejsce Amelia Adamczewska – Kl. V SP w Kcyni
WYRÓŻNIENIE:
Zuzanna Trzebiatowska – Kl.VI SP w Mycielewie
Aleksandra Szydełko – Kl. V SP w Kcyni

LAUREACI GIMNAZJALNYCH
I miejsce Michał Kubalewski Kl. II Gimnazjum w Kcyni
II miejsce Oliwia Majda Kl. II Gimnazjum w Dziewierzewie
III miejsce Martyna Osial Kl. I Gimnazjum w Dziewierzewie
WYRÓŻNIENIE:
Marcin Bartoszek Kl. II Gimnazjum w Dziewierzewie
Nagrody zwycięzcom ufundowało GCKiB w Kcyni, a wręczyły je Panie Barbara Sobotko i Joanna Nadolna. Ponadto dla wszystkich uczestników konkursu były dyplomy za udział i słodka niespodzianka.
Organizatorzy serdecznie dziękują dzieciom i młodzieży za udział w konkursie opiekunom, rodzicom i szkołom za przygotowanie swoich podopiecznych.

materiał: GCKiB w Kcyni

--> wstecz