Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Sołectwo Sierniki w Jastrzębiej Górze

Staramy się działać tak, aby dać naszym mieszkańcom, a szczególnie dzieciom maksimum radości z wakacji. Po udanym festynie, który zorganizowaliśmy w ostatnim czasie przyszedł czas na wspólną wycieczkę-informuje naszą redakcję sołtys Siernik Eugeniusz Hodana.

Sołecka wycieczka do Jastrzębiej Góry przyniosła wiele wakacyjnych wspomnień. Oczywiście była kąpiel w Bałtyku, zwiedzanie oceanarium i ciekawych miejsc w tej nadmorskiej miejscowości. Wspaniałe wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarły bardzo wysokie klify i najbardziej wysunięty na północ skrawek Polski, który symbolizuje okolicznościowy kamień.

Letnia wycieczka była wspaniałym dniem do integracji, zabawy i odpoczynku. Razem z nami na wycieczkę jechało kilka osób z poza naszego sołectwa.  W wycieczce uczestniczyło 57 osób nie tylko z naszej wsi celem wykorzystania wolnych miejsc w autokarze. Z małym dofinansowanie z funduszu soleckiego pozostała kwota to dopłaty od uczestników wycieczki. Tradycyjnie dzieci z naszej wsi jechały za darmo. W wyciecze brało udział razem czternaścioro dzieci. – powiedział Sołtys Siernik.

tekst. Robert Koniec

fot. Eugeniusz Hodana

 

--> wstecz