Wtorek, 02 czerwca 2020 r. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Spędzam lato z mamą i tatą

Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie odbył się już po raz dziewiąty festyn rodzinny, którego głównym celem jest propagowanie bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Na wstępie pani Paulina Kuberacka w imieniu Dyrekcji i Rady Rodziców powitała miejscowych radnych pana Ryszarda Bagnerowskiego,  pana Ryszarda Korbala, sołtysów pana Pawła Kiepiela i Stanisława Grabarskiego oraz wszystkich przybyłych wraz z dziećmi rodziców, mieszkańców i przyjezdnych.

Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem, które tradycyjnie już pod kierunkiem pani Jadwigi Słomskiejprzygotował  kabaret złożony z rodziców, dzieci oraz przyjaciół szkoły.

W tym roku zachwycił nas przedstawieniem „Ali Baba” oraz wspaniałym, przezabawnym występem tanecznym składającym się z wiązanki znanych utworów.

Jesteśmy pełni dumy i podziwu dla zaangażowaniu , kunsztu  i energii aktorów.

W dalszej części na dzieci, młodzież i dorosłych czekały atrakcje:

– przejażdżki konne, spotkanie z alpakami,  zabawy na dmuchanym zamku, loteria fantowa oraz konkursy.

Na swoich głośnych „rumakach” zawitali do nas  motocykliści z sekcji „Nadnoteckie Sokoły”.

Kto, poczuł głód i zmęczenie mógł posilić się kiełbaską, kanapką ze smalcem, żurkiem lub pysznym ciastem, które upiekły mamy. Przed upałem chronił nas cień pięknych, wysokich  drzew, które otaczają szkolne boisko.

Cieszymy się, że mogliśmy  bezpiecznie  spędzić to sobotnie popołudnie na wspólnej zabawie i rozmowach, a nie przed ekranem telewizora czy komputera.

Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki sponsorom ,którym bardzo dziękujemy za wsparcie i pomoc: Pani Annie Borkowskiej przewodniczącej Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pani Kamili Sikorskiej, sołtysom – panom Pawłowi Kiepiela i Stanisławowi Grabarskiemu, radnym – panom  Ryszardowi Bagnerowskiemu i Ryszardowi Korbalowi, firmie p. Pezackiego ze Szczepic,  Bankowi Spółdzielczemu w Kcyni, firmie Pałuki z Malic a także panu Wojtkowi Narożnemu, pani Gabrieli Kuczkowskiej, sekcji motocyklowej „Nadnoteckie Sokoły”,  przewodniczącej Rady Rodziców pani Monice Bryłce oraz całej Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom, którzy piekli pyszne ciasta, dziękujemy też  innym darczyńcom, którzy chcieli pozostać anonimowi .

Za wspaniały występ, za włożony wysiłek i poświęcony czas dziękujemy pani Jadwidze Słomskiej i wszystkim aktorom biorącym udział w  przedstawieniu.

Materiał :SP w Rozstrzębowie

--> wstecz