Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Spotkanie Burmistrza z Radą Rodziców Przedszkola i uczestnikami projektu Stowarzyszenia „KARMEL”

Trwają zajęcia w ramach projektu Stowarzyszenia Rzecz Wspierania Kcyńskiego Sanktuarium Krzyża „Karmel” pn. „Regionalizm i nie tylko…”.

Wczoraj uczestników warsztatów plastycznych odwiedził Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga. Projekt Stowarzyszenia Karmel jest jednym z 8 realizowanych w tym roku, w ramach środków gminnych przeznaczonych na rozwój sektora NGO, zgodnie z ustawą o pożytku publicznym i o wolontariacie.

W ramach realizacji projektu podejmowane są działania edukacyjne skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Zajęcia prowadzone będą przez około 14 tygodni do czerwca br. W poniedziałki, zapisane na zajęcia dzieci, biorą udział w lekcjach języka angielskiego, w środy – w zajęciach plastycznych, wyjątkowych z uwagi na fakt, iż obejmują one głównie malowanie farbami przy sztalugach. Na uczestników czekają zabawy i gry kreatywne m.in. budowanie z klocków, a także manualne związane z tworzeniem ozdób regionalnych.

Podstawowym założeniem programu jest szeroko pojęta edukacja od wczesnych lat szkolnych, kształcenie i rozwijanie zainteresowań, rozbudzanie chęci do działania w atmosferze swobody, gdzie nie ma systemu klasowo-lekcyjnego ani żadnych ocen.

Rodzice, którzy przyprowadzają swoje pociechy na dodatkowe zajęcia, pozostawiają je pod profesjonalną, fachową opieką. Mogą w tym czasie opuścić obiekt przedszkola i wrócić o wyznaczonej godzinie, bądź pozostać i miło spędzić czas w specjalnie przygotowanym na ten cel miejscu. Dodatkowo w środy, podczas zajęć plastycznych, rodzice aktywnie uczestniczą w zajęciach i wraz z dziećmi bawią się podczas malowania na sztalugach. Takie wspólne spędzenie czasu na ciekawym, atrakcyjnym zajęciu, bez wątpienia przekłada się na obopólną korzyść i niesie za sobą wiele, wiele radości” – mówi dyrektor p. Beata Szymczak.

 

Po spotkaniu z uczestnikami projektu i ich rodzicami, Burmistrz  wziął udział w zebraniu Rady Rodziców Przedszkola. Poruszono tematy związane z łazienką na piętrze, parkingiem koło obiektu przedszkola oraz placem zabaw. Pan Burmistrz zapewnił, iż mimo sytuacji finansowej w jakiej znajduje się Gmina, dołoży wszelkich starań, aby pomóc w realizacji tych priorytetowych dla Przedszkola celów inwestycyjnych.

„Wspólnie z Panią Dyrektor poszukamy środków na realizację łazienki tak, aby maluchy które we wrześniu wrócą do przedszkola mogły korzystać już z wyremontowanego pomieszczenia” – mówił Burmistrz.

Ogłoszony zostanie również konkurs na graffiti na murach okalających plac zabaw. Już dziś zachęcamy do udziału wszystkich miłośników tej formy sztuki plastycznej do udziału!

 materiał: Ewa Hałas/ UM w Kcyni

--> wstecz