Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Spotkanie z fizjoterapeutką w Przedszkolu Miejskim w Kcyni

W dniu dzisiejszym w Przedszkolu Miejskim w Kcyni miało miejsce spotkanie z p. Dominiką Woropaj – mgr fizjoterapii z Bydgoszczy. Wraz z p. Dominiką do Kcyni przyjechała p. Agnieszka Ruczyńska koordynator ze Stowarzyszenia Wzajmnej Pomocy Flandria z Bydgoszczy.

Maluchy, jak i przybyli na zajęcia rodzice, mieli niepowtarzalną okazję by wspólnie poćwiczyć oraz nauczyć się kilku interesujących zabaw  korzystnie wpływających na postawę dziecka i jej prawidłowe kształtowanie. W spotkaniu jak informowaliśmy wcześniej, mogły wziąć udział nie tylko dzieci na co dzień uczęszczające do Przedszkola Miejskiego, ale wszystkie maluchy w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami bądź opiekunami.

Dzisiejsze spotkanie z fizjoterapeutką było następstwem przeprowadzonych w maju badań podoskopowych, w których udział wzięło ponad 80 dzieci. Kolejne tego typu badania zaplanowano na listopad. Będziemy o nich informować na naszej stronie Internetowej www.kcynia.pl.

„Cieszę się z faktu, iż kolejne bardzo pożyteczne zajęcia mogły odbyć się w naszym przedszkolu. Zdrowie maluchów jest sprawą nadrzędną. Właściwe kształtowanie postawy od najmłodszych lat – sposób siadania na krzesełku, chodzenia, postawa podczas oglądania bajek, wszystko to wpływa na jakość i komfort naszego funkcjonowania w przyszłości. Już dziś zapraszam dzieci wraz z rodzicami na drugą turę badań podoskopowych w przedszkolu” – mówi Dyrektor p. Beata Szymczak, dzięki współpracy z którą realizowane są rozliczne programy prozdrowotne skierowane do najmłodszych mieszkańców Gminy.

Spotkanie to kolejne z działań w ramach promocji zdrowia Gminy na rok 2015 pod patronatem Burmistrza Kcyni p. Marka Szarugi.

Tekst i foto: Ewa Hałas/UM w Kcyni

 

--> wstecz