Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Spotkanie z myślą o bezpieczeństwie Seniorów

Gmina Kcynia realizuje projekt Generacja 6.0, którego adresatami są Seniorzy. W ramach niego, prowadzone są różnego rodzaju warsztaty i spotkania. Jedno z nich, dotyczące bezpieczeństwa, poprowadziła policjantka z nakielskiej komendy powiatowej.

W ramach projektu Generacja 6.0, który Gmina Kcynia realizuje przy współpracy Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, Seniorzy uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach i spotkaniach profilaktyczno-edukacyjnych.
Do udziału w jednym z nich, w charakterze prelegenta, organizatorzy przedsięwzięcia zaprosili kom. Justynę Andrzejewską, oficera prasowego nakielskiej Policji.
Mundurowa przybliżyła Seniorom wiele kwestii mających bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Omówiono różne metody działania oszustów, poprzez te dokonywane powszechnie znanymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”, poprzez przejmowanie tożsamości na portalach internetowych, oszustwa popełniane przy użyciu linków wysyłanych na telefony komórkowe od przestępców podszywających się pod banki, instytucje użyteczności publicznej, czy dostawców mediów. Kom. Andrzejewska przypominała też, by uważnie czytać umowy na zakup różnego rodzaju produktów szczególnie, jeśli wiąże się to z zaciąganiem kredytów. Przestrzegała też przed wpuszczaniem do mieszkań osób nieznajomych, chcących dokonać, bez zapowiedzi, przeglądów instalacji w mieszkaniu, czy odczytów liczników.
Seniorzy dowiedzieli się też wielu informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i usłyszeli rady, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami korzystać z tras, czy przejść dla pieszych.
Na zakończenie spotkania policjantka zachęcała do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz