Wtorek, 05 grudnia 2023 r. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Sprawdź światła w swoim aucie – jedź bezpiecznie

Trwa ogólnopolska kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W akcje włączyły się również wybrane stacje diagnostyczne w powiecie nakielskim i na nich kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoim samochodzie.

Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu uświadomienie kierowcom, jak ważna jest sprawność oświetlenia aut i do jakich tragicznych sytuacji na drogach prowadzić mogą awarie oświetlenia.
Sprawne światła są szczególnie potrzebne w okresie jesiennym, kiedy szybko zapada zmrok i często mamy do czynienia z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Prawidłowe działanie świateł wymaga profesjonalnej oceny, dlatego też w kampanie włączyły się wybrane stacje diagnostyczne w powiecie nakielskim. W dniach 19 listopada i 3 grudnia br. mieszkańcy powiatu mogą bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na stacji diagnostycznej w Lubaszczu oraz trzech stacjach diagnostycznych w Szubinie przy ulicach: Jana Pawła II nr 1, Jana Pawła II nr 31 oraz Kcyńskiej 41.
Do skorzystania z możliwości sprawdzenia oświetlenia auta, policjanci zachęcają.

kom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz