Środa, 21 lutego 2024 r. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Sprawozdanie z projektu

W Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyły się warsztaty czekoladowe dla uczniów oddziałów 0-II. Prowadziła je firma ModraSova z Inowrocławia.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się wszystkiego o czekoladzie. Przeżyły słodką przygodę, podczas której poznali praktyczne zastosowanie czekoladowych technik, tworząc samodzielnie serce.

Zajęcia miały na celu pobudzenie zmysłu smaku i węchu, rozwinięcie zdolności manualnych i kreatywnego myślenia. Ręcznie wykonane czekoladki przyczyniły się do uśmiechu nie tylko dzieci, ale również ich najbliższych.

Druga część warsztatów fizyczno-magicznych była dla nieco starszych uczniów z oddziałów III-VI. Tym razem uczestnicy zbudowali własnego poduszkowca, poznając jego działanie i zastosowanie. Gotowe prace zabrali do domu, aby przekazać zdobyte doświadczenie rodzinie. Wielkie pobudzenie wzbudziła przejażdżka modelem poduszkowca po korytarzu świetlicy.

Uczestnicy warsztatów ciągle wracają do nich pamięcią, dopytując się o kolejne spotkania.

Warsztaty zostały współfinansowane ze środków Fundacji PZU w kwocie 4500,00 zł, natomiast 500,00 zł pochodziło ze środków „Stowarzyszenia Aktywne Mycielewo”.

Bardzo dziękujemy Partnerowi za współpracę.

Marta Bernas

--> wstecz