Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

STOP- reorganizacji oświaty! Będzie protest?

Wszystko wskazuje na to, że swoje niezadowolenie z planowanej reorganizacji oświaty głośno podkreślą uczniowie i Rada Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni. „STOP- reorganizacji oświaty ZSO w Kcyni”– pod takim hasłem na profilu społecznościowym gromadzą się osoby, które chcę wyrazić swoje poparcie dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących. W dniu sesji Rady Miejskiej w Kcyni, 28 stycznia uczestnicy pikiety umawiają się na wspólny wymarsz pod budynek Urzędu Miejskiego w Kcyni, aby tam pod oknami sali obrad głośno wyrażać swoje zdanie. Organizatorzy akcji zachęcają wszystkie osoby będące przeciwnym reorganizacji oświaty polegającej na połączeniu liceum i technikum w jedna szkołę do przyłączenia się do wspólnej demonstracji.

Na tą chwile nie wiemy, czy organizatorzy akcji zostaną zaproszeni do rozmów w celu uniknięcia planowanej pikiety. Nie wiemy, czy organ prowadzący zechce jeszcze raz usiąść do rozmów z gronem pedagogicznym, rodzicami i może uczniami szkoły. Sytuacja jest dynamiczna i na ponad tydzień przed planowaną sesją Rady Miejskiej może się jeszcze zmienić. O stanowisko w tej sprawie zapytamy Burmistrza Marka Szarugę i poinformujemy Państwa w osobnym materiale.

Reorganizacja oświaty jest trudnym tematem, ale dzięki naszym filmom każdy z Państwa może odtworzyć przebieg każdego spotkania. Cieszymy się, że filmy obrazują dziejące się w naszej gminie ważne wydarzenia, o których przez dłuższy czas pisało tylko INFO. Dziś filmy służą nie tylko do wielokrotnej analizy spotkań, ale i do napisania artykułów na podstawie filmowych wypowiedzi przez do tej pory milczące media.

tekst. Robert Koniec

grafika. organizatorzy protestu

--> wstecz