Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Stowarzyszenie „Karmel” rusza z Projektem „Regionalizm i nie tylko…”

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Kcyńskiego Sanktuarium Krzyża „Karmel” –   projekt „Regionalizm i nie tylko…”W ramach realizacji projektu planuje się działania edukacyjne skierowane przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Zajęcia prowadzone będą w okresie II semestru nauki szkolnej tj. od marca do czerwca 2015 roku przez około 14 tygodni, z wykluczeniem okresów świątecznych i dni wolnych od pracy.

Obejmować będą gry i zabawy w j. angielskim oraz zajęcia plastyczno – kreatywne i logopedyczne.

Podstawowym założeniem programu jest szeroko pojęta edukacja od wczesnych lat szkolnych, kształcenie i rozwijanie zainteresowań, rozbudzanie chęci do działania w atmosferze swobody, gdzie nie ma systemu klasowo-lekcyjnego ani żadnych ocen.

Dzieciom proponowane będą:

– gry i zabawy w języku angielskim, prowadzone przez nauczyciela anglistę;

– warsztaty plastyczne – dzieci poprzez zabawę zapoznają się z podstawowymi środkami plastycznego wyrazu: kolorem, formą, fakturą, kompozycją. W swobodzie twórczego działania dzieci mają możliwość odkrycia, że udana praca plastyczna to taka, przy której powstawaniu wszyscy czerpią satysfakcję ze wspólnej zabawy. Warsztaty poprowadzi osoba z wykształceniem kierunkowym;

– zajęcia z logopedą (na przemiennie z zajęciami z języka angielskiego);

– zajęcia kreatywne – prowadzone na przemiennie z zajęciami plastycznymi – budowa z klocków lego, kreatywne budowle.

źródło: http://przedszkolekcynia.edupage.org/

--> wstecz