Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Świątecznie w Rozstrzębowie

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w naszej szkole  rozpoczęły się już przed niedzielą palmową. Jak co roku uczniowie klas młodszych wykonali wielkanocne palmy. W oddziale przedszkolnym dzieci wraz z rodzicami stworzyły z siana  przepiękne, okazałe  zające.

W ramach działania wolontariatu przygotowano świąteczne kartki z życzeniami , z którymi uczniowie zawitali do osób starszych i samotnych.

Podsumowaniem było uroczyste śniadanie wielkanocne. Starsi uczniowie przystroili świąteczny stół, na którym znalazły się tradycyjne potrawy. Następnie w uroczystym nastroju zaprosili wszystkich do odsłuchania programu słowno-muzycznego, przedstawiającego szczególny okres w roku liturgicznym rzymskich katolików oraz starokatolików, którego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, tzw. Triduum Paschalnego.

Młodsi uczniowie natomiast, recytując wiersze, przypomnieli nam symbole świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wspólnie z nimi mogliśmy odśpiewać pieśni: ,,Zmartwychwstał Pan”, ,,Alleluja” i „Kogucik”.

Życzymy wszystkim, aby nastrój świątecznej radości trwał w nas jak najdłużej.

materiał. SP Rozstrzębowo

--> wstecz