Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA w Szkole Podstawowej w Palmierowie

 

Niech od Bałtyku aż do stóp Tatr,

Żyją nam Babcie, Dziadkowie 100 lat!
Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami.
Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. Ich święto obchodzimy w styczniu, pełnym chłodnych, szarych dni, jednak urok jaki niesie ze sobą wprowadza wszystkich w magiczny nastrój. W tych niezwykłych dniach Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich bliskich wyjątkowe dowody miłości, sprawiające im ogromną przyjemność.
W związku z powyższym w naszej szkole w czwartek 22 stycznia 2015 roku odbyła się uroczysta akademia dla Babć i Dziadków zorganizowana z okazji Ich święta. Zaproszeni goście przybyli punktualnie, aby móc podziwiać swoje wnuki.
W uroczystości wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy III.
Na początku pani dyrektor Jadwiga Olszak w imieniu własnym oraz całej społeczności szkolnej, przywitała Szanownych Gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich Święta: „Kochane babcie, drodzy dziadkowie życzę Wam dużo zdrowia, pomyślności, radości, zadowolenia i satysfakcji z wnucząt. Wam kochane dzieci życzę, by Wasi dziadkowie zawsze byli osobami szczególnymi w Waszym życiu, takimi, które się kocha tylko dlatego, że są. Bo oni żyją dla Was – a Wy jesteście dla nich tym, co mają najcenniejszego, takim skarbem o którym czytacie w bajkach”. Następnie wszystkie występujące dzieci z wielkim przejęciem recytowały wzruszające wiersze oraz śpiewały piosenki związane tematycznie z tymże świętem.
Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali „STO LAT…”, złożyli przybyłym babciom i dziadkom wspólne życzenia oraz wręczyli wzruszonym gościom prezenty, które samodzielnie wykonali, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Milik zaprosiła na słodki poczęstunek.
Uroczystość przygotowały oraz czuwały nad jej przebiegiem panie: Katarzyna Morzyńska i Ewelina Nowakowska.
Cała uroczystość przebiegła w miłej, serdecznej atmosferze. Szkolny Dzień Babci i Dziadka był pełen uśmiechów, wzruszeń, radości, a nawet łez szczęścia.

Materiał: SP w Palmierowie

--> wstecz