Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Święto Policji w Komendzie Powiatowej w Nakle

W poniedziałek w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle n/Notecią mundurowi obchodzili swoje święto. Wielu zaproszonych gości towarzyszyło policjantom w tym ważnym dla nich dniu. Obecni byli m.in.: Komendant Wojewódzki w Bydgoszczy nadinsp. Krzysztof Zgłobicki, Burmistrzowie Nakła nad Notecią, Szubina, Kcyni, Mroczy oraz Wójt Sadek. Na policyjnym święcie nie zabrakło też przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb mundurowych, rady powiatu, rad miejskich i gminnych, oraz przedstawicieli instytucji, które na co dzień współpracują z nakielską komendą.- informuje naszą redakcję sierż. szt Justyna Andrzejewska, która była osobą prowadzącą uroczystość.
Patosu uroczystości dodał fakt, iż nakielska jednostka jest pierwszą w garnizonie kujawsko – pomorskim, w której uczestniczył, mianowany kilka dni wcześniej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na pierwszy stopień generalski, nadinsp. Krzysztof Zgłobicki Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy. Święto Policji jest okazją do nominacji na wyższe stopnie służbowe, wręczenia wyróżnień i odznaczeń. Wśród takich policjantów byli mundurowi, których znamy z pracy w kcyńskim Komisariacie Policji.
– Srebrnym medalem Za zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został Komendant Komisariatu Policji w Kcyni asp. szt. Gwidon Nitka.
– Brązowym medalem Za zasługi dla Pożarnictwa asp. szt. Artur Woźniak.
W korpusie aspirantów policji, na podstawie rozkazów personalnych Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy na stopień ASPIRANTA SZTABOWEGO POLICJI mianowani zostali:
st. asp. Dubiel Marek, st. asp. Rybak Rafał, st. asp. Woźniak Artur.
Na podstawie rozkazów personalnych Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy na stopień STARSZEGO ASPIRANTA POLICJI mianowany został:
asp. Mazurek Tomasz
W korpusie podoficerów policji, na podstawie rozkazów personalnych Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy na stopień SIERŻANTA SZTABOWEGO POLICJI mianowani zostali:
st. sierż. Łukasik Katarzyna, st. sierż. Marks Andrzej, st. sierż. Handzlik Martyna.
Na podstawie rozkazów personalnych Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy na stopień STARSZEGO SIERŻANTA POLICJI mianowany został:
sierż. Jarczyński Krzysztof.
Wśród policjantów wyróżnionych i nominowanych na wyższe stopnie służbowe byli policjanci, którzy są mieszkańcami naszej gminy, a są nimi:
kom.Kalisz Roman, st. asp Dębosz Jacek, st. sierż. Berka-Rybacka Kinga, st. sierż. Handzlik Mirosław, st. sierż. Kontowicz Monika, st. sierż. Płocharczyk-Rybak Joanna, st. sierż. Sarnowski Karol, sierż. Rybacki Bartosz i st. sierż.Pezacki Dariusz, który otrzymał awans przedterminowy na stopień młodszego aspiranta.
Podczas uroczystego apelu, po prawie 30 latach służby, z mundurem żegnała się odchodząca na emeryturę Kierownik Ogniwa Prewencji kcyńskiego komisariatu asp. szt. Mariola Sawicka. Policjantka z rąk Komendantów oraz Zastępcy Burmistrza Kcyni Bogny Adamskiej oraz Przewodniczącej Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Anny Borkowskiej odebrała podziękowania oraz życzenia.
Świętujący policjanci nie zapomnieli także o tragicznie zmarłych funkcjonariuszach. Na zakończenie uroczystości delegacja policjantów udała się na groby zmarłych kolegów.
tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz