Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Szachowy sukces Alana

7 marca 2015r. w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie odbył się V Międzyszkolny  Turniej Szachowy im. Mariana Rejewskiego, w który wzięli udział uczniowie naszej szkoły Alan i Olaf Jagodzińscy. To ogromna, cykliczna impreza, która przyciąga co roku większą liczbę amatorów szachowych zmagań. W tegorocznej edycji wzięło udział 55 zawodników  z 17 szkół z regionu kujawsko-pomorskiego, między innymi    z Bydgoszczy, Białych Błot, Koronowa. Alan i Olaf zostali wyczytani na samym początku     i bardzo mile przez wszystkich przywitani.

Turniej odbywał się pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, „Gazety Pomorskiej” oraz Janiny Sylwestrzak – córki wybitnego polskiego kryptologa, Mariana Rejewskiego. Gościła również Telewizja Bydgoszcz, która informacje     o tym wydarzeniu zamieściła w sobotnim wydaniu „Zbliżeń”. Wystąpił w nich Alan, który na pytanie, co daje gra stwierdził, że dzięki szachom szybciej można nauczyć się matematyki.

Chłopcy startowali w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii do lat 10 Alan zajął IV miejsce z liczbą punktów równą punktom uczestnika z miejscem III.  Olaf startował w grupie starszej, czyli do lat 13 i zajął miejsce 7. Obaj otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Jak zaznaczył  sam sędzia i dyrektor placówki, poziom tegorocznego turnieju był bardzo wysoki. Gratulacje chłopcom należą się tym bardziej, iż pierwsze miejsca uzyskali tzw. szachowi profesjonaliści, którzy grają w klubach szachowych od lat. Zachęcamy do obejrzenia relacji z imprezy na stronie internetowej TVP Bydgoszcz oraz przeczytania reportażu, który pojawić się ma w Gazecie Pomorskiej.

materiał: SP w Palmierowie

--> wstecz