Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Szczęśliwy finał poszukiwań 67-latka

Zaangażowanie dzielnicowego oraz współpraca dyżurnych z Nakła i Tucholi przyczyniły się do odnalezienia mieszkańca gminy Kcynia, którego zaginięcie zgłosiła rodzina. Mężczyzna został przekazany pod opiekę medyków.

Zgłoszenie o tym, że 67-letni mieszkaniec kcyńskiej gminy zaginął, a rodzina obawia się o jego bezpieczeństwo, otrzymali policjanci z kcyńskiego komisariatu. Jak ustalono w rozmowie ze zgłaszającą, 67-latek miał opuścić mieszkanie w niewyjaśnionych okolicznościach i pozostawić list, z którego wynikało, że może targnąć się na życie.

Ustalenia w tej sprawie prowadził kcyński dzielnicowy. Policjant uzyskał numer telefonu do zaginionego i kilkakrotnie próbował się z nim skontaktować. Mężczyzna odbierał, ale się nie odzywał. Dopiero po trwającym kilka minut monologu dzielnicowego 67-latek zaczął rozmawiać z policjantem. Dzielnicowemu udało się ustalić, że mężczyzna prawdopodobnie przebywa na parkingu jednego ze sklepów w Tucholi. Tę informację natychmiast przekazał dyżurnemu nakielskiej jednostki.

Ponieważ zachodziła obawa, że zaginiony może sobie zrobić krzywdę, liczyła się każda minuta. Wiedząc o tym, dyżurny błyskawicznie skontaktował się z policjantem pełniącym służbę na stanowisku kierowania komendy w Tucholi i poprosił o sprawdzenie miejsca, gdzie mógł przebywać zaginiony. Już po chwili, na parkingu byli tucholscy policjanci oraz służby medyczne. Odnaleziony 67-latek został przekazany pod opiekę ratowników o czym kcyńscy mundurowi powiadomili zaniepokojoną zniknięciem mężczyzny rodzinę.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz