Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Szereg zarzutów dla 25-letnich mieszkańców kcyńskiej gminy

Zarzuty znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności cielesnej usłyszeli 25-latkowie, wobec których interweniowali kcyńscy policjanci w związku z wypadkiem drogowym, który spowodował jeden z nich. Kierowca auta odpowie też za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zdarzenia miało miejsce w miniony piątek (8.05.20) w jednej z podkcyńskich wsi. Po godzinie 18 policjanci zostali powiadomieni o tym, że doszło tam do zdarzenia drogowego. Kiedy na miejsce dojechał patrol okazało się, że 25-letni kierowca audi uderzył w płot i próbował odjechać.

Autem podróżowało łącznie 5 osób, z których jedna po uderzeniu w przeszkodę doznała obrażeń kwalifikujących zdarzenie jako wypadek drogowy. Kiedy mundurowi próbowali ustalić jego przebieg, 25-letni kierowca audi i jego krewny (25l.) skierowali swoją agresję na funkcjonariuszy, znieważając ich i naruszając nietykalności cielesną.

Agresywni 25-latkowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia (9.05.20) zostały im przedstawione zarzuty za przestępstwa popełnione na szkodę funkcjonariuszy. Jeden z nich odpowie także za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości oraz za prowadzenia auta „na podwójnym gazie”.

Zachowanie mieszkańców kcyńskiej gminy oceni niebawem sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz