Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Szkoła w Laskownicy otrzymała wyposażenie pracowni przedmiotowych

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy wzbogacili się o wspaniałe pomoce dydaktyczne przeznaczone na wyposażenie pracowni do nauki fizyki, chemii, biologii i geografii. Po bogatych i przemyślanych zakupach przyszedł czas otwarcie kartonów i opakowań i przeznaczenie zakupionych pomocy na poszczególne pracownie.

Zaproszenie Pani Dyrektor Marzeny Wessołowskiej przyjął Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który nie krył podziwu bardzo ciekawymi pomocami zakupionymi z rezerwy budżetowej, która w tym roku została przeznaczona szkole w Laskownicy. Bardzo się cieszę, że fundusze zostały bardzo dobrze wykorzystane. Ilość i jakość pomocy do poszczególnych pracowni świadczy o przemyślanych i mądrych zakupach– powiedział do grona pedagogicznego i uczniów Pan Burmistrz Marek Szaruga.

Uczniowie zaprezentowali włodarzowi zakupione pomoce dydaktyczne, pokazywali te, które na pierwszy rzut oka przypadły im do gustów. Na specjalnie przygotowanej ekspozycji były mikroskopy, globusy, magnesy, kompasy, urządzenia do pomiarów temperatur, ciśnienia czy wiatrów. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się lornetki i teleskopy do obserwacji przyrody. Wśród wielu pomocy były także przekroje różnych części ciała człowieka, fantom do nauki pierwszej pomocy, przestrzenny układ słoneczny i wiele innych pomocy do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii.

Największym zainteresowaniem cieszył się jednak już zamontowany TV 65”, który jest multimedialnym kombajnem z panelem dotykowym, wieloma aplikacjami do nauki wymienionych przedmiotów, który w połączeniu z ośmioma tabletami daje nowoczesne narzędzie do nauki.

Wyposażenie pracowni było możliwe dzięki przeznaczeniu kwoty 75 tysięcy złotych z rezerwy budżetowej. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazały dofinansowania szkołom podstawowym, które nie były wcześniej gimnazjami, czyli nie było w tych szkołach wyposażenia do nauki wspomnianych przedmiotów.

Tekst i fot. Robert Koniec

 

 

--> wstecz