Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Szkolny rajd rowerowy z policjantami

Nakielscy i kcyńscy policjanci wzięli udział w rajdzie rowerowym organizowanym dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Laskownicy. Rajd był doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa rowerzystów i promowania akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy zorganizowało trzeci szkolny rajd rowerowy dla uczniów klas IV-VIII. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali także mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego, zespołu profilaktyki społecznej, a także dzielnicowa. Policjanci przyjęli zaproszenie, gdyż szkolny rajd był doskonałą okazją, aby porozmawiać z młodzieżą na temat bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym.

Mundurowi przypominali najważniejsze zasady bezpieczeństwa, o których winni pamiętać rowerzyści. Mówili również o tym, jak powinien być prawidłowo wyposażony rower. Nie zabrakło też informacji o właściwym ubiorze rowerzysty, konieczności wyposażania się przez użytkowników jednośladów w odblaski oraz kaski ochronne.

Kiedy już wszyscy uczestnicy rajdu dotarli do celu, czyli miejscowości Kowalewko, wręczono dzieciom upragnione karty rowerowe, które uczniowie zdobyli po uprzednim zdaniu egzaminu teoretycznego oraz praktycznego. Egzamin ten odbył się kilka dni wcześniej w szkole.

Policjanci przygotowali dla uczestników rajdu wiele atrakcji. Dzieci miały okazję obejrzeć policyjne radiowozy-w tym specjalny, przystosowany do przewozu psów służbowych, przymierzyć specjalistyczne ubranie wykorzystywane przez policjantów podczas zabezpieczeń różnego rodzaju imprez oraz spróbować swoich sił pokonując tor przeszkód z założonymi alkogoglami. Prócz rozmów na temat codziennej pracy policjanta, nie zabrakło też pogadanek na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji.

Szkolny rajd był doskonałą okazją do promowania akcji informacyjno – edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz