Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

Szubińscy dzielnicowi skutecznie reanimowali rowerzystę

Szubińscy dzielnicowi st. asp. Damian Ziółkowski i sierż. szt. Piotr Mrówczyński reanimowali mężczyznę, który zasłabł w trakcie jazdy na rowerze. Policjanci podjęli wobec 63-latka czynności ratunkowe, a następnie przekazali go w ręce medyków. Przytomny mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

W sobotę (11.11.23) około 12.00 w Szubinie, odbywał się Uliczny Bieg Niepodległości. Policjanci, dbający o bezpieczeństwo uczestników tego sportowego wydarzenia, zauważyli, że jadący obok biegnących rowerzysta zasłabł i spadł z jednośladu.

Dzielnicowi natychmiast podbiegli do leżącego mężczyzny, który był nieprzytomny i nie oddychał. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli reanimować rowerzystę. Pomocne okazały się również postronne osoby oraz policjanci „patrolówki”, którzy zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia.

Przybyli na miejsce ratownicy medyczni natychmiast zabrali 63-latka do szpitala.

Służba w Policji niesie za sobą wiele wyzwań. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, doświadczeniu, a przede wszystkim wyszkoleniu, funkcjonariusze w codziennej służbie są zawsze gotowi, by nieść pomoc, co udowodnili szubińscy dzielnicowi.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz