Wtorek, 05 marca 2024 r. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Szubińscy policjanci przyszli z pomocą na czas

Szybka interwencja szubińskich policjantów prawdopodobnie uratowała życie 49-letniemu mężczyźnie, który zadzwonił do centrum powiadamiania ratunkowego i oświadczył, że „idzie popełnić samobójstwo”. Policjanci przyszli z pomocą na czas. Odnaleziony desperat trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj (10.03.16r.) chwilę przed 19.00 centrum powiadamiania ratunkowego przekazało dyżurnemu szubińskiej policji informację, że na numer alarmowy dodzwonił się mieszkaniec podszubińskiej wsi i oświadczył, że „idzie do lasu popełnić samobójstwo”.

Dyżurny ustalił rysopis desperata, a do wskazanej miejscowości natychmiast skierował patrole. Mężczyzny szukał także znający go dzielnicowy. Policjant szybko ustalił numer telefonu i nawiązał kontakt telefoniczny z 49-latkiem. Dzwoniąc do niego, kilka razy próbował odwieść go od jego zamiarów. Niedoszły samobójca oświadczył policjantowi, że ma przestać go szukać, bo on i tak zrealizuje swoje zamierzenia.

Trwała walka z czasem, gdyż na dworze zaczął zapadać zmrok. Po blisko półtoragodzinnych poszukiwaniach mundurowi odnaleźli w lesie 49-latka. Mężczyzna został przekazany pod opiekę służbom medycznym.

materiał :sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz