Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Takiego ładunku policjanci się nie spodziewali

Zły stan techniczny citroena przemieszczającego się drogą krajową nr 5 zwrócił uwagę policjantów nakielskiej „drogówki”, dlatego też postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. To, co mundurowi ujrzeli w części ładunkowej pojazdu, przekroczyło ich najśmielsze oczekiwania.

Nakielska „drogówka” podczas służb bardzo często wykorzystuje nieoznakowany radiowóz rejestrujący obraz potocznie zwany wideorejestratorem.

Podczas jednej ze służb przy użyciu tego auta, na drodze krajowej nr 5 w okolicach Szubina uwagę mundurowych zwrócił jadący przez nimi citroen C 15.

Już na pierwszy rzut oka było widać, że stan techniczny auta pozostawia wiele do życzenia, dlatego też policjanci postanowili skontrolować citroena. To co funkcjonariusze ujrzeli w części ładunkowej auta przekroczyło ich najśmielsze oczekiwania.

Otóż na tyłach pojazdu spokojnie stały sobie dwa małe byczki. Kierowca auta tłumaczył mundurowym, że w dobrej wierze pomagał tylko znajomemu przewieść zwierzęta, co też okazało się faktem. Podczas prowadzonej kontroli potwierdziły się też przypuszczenia funkcjonariuszy co do złego stanu technicznego citroena. Okazało się, że był on tak fatalny, że od trzech miesięcy auto nie posiadało dowodu rejestracyjnego przez co tak naprawdę w ogólne nie było dopuszczone do ruchu.

Dzisiaj (05.05) kierowca citroena usłyszał zarzuty. Mężczyzna odpowie za niezapewnienie odpowiednych warunków transportowanym zwierzętom oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu. O tym jak zostanie ukarany 44-latek zdecyduje sąd.

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

sierż. szt. Justyna Andrzejewska

 

--> wstecz