Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Mieszkańcy Młyńskiej 13 mają upragniony chodnik

Od prawie dwóch miesięcy mieszkańcy budynku przy ul. Młyńskiej 13 mogą przejść „suchą stopą”, a czekali na to przez ok. 30 lat. – informuje naszą redakcję Przewodniczący Samorządu Osiedla nr 2 Adam Zubrzycki. Wcześniej czasie opadów mieszkańcy borykali się z błotem, które blokowało ich wejścia do posesji. Teraz bezpośrednio przy budynku mają chodnik.

Zgodnie z podjętą uchwałą mieszkańców Samorządu Osiedla Nr 2 w Kcyni wygospodarowano fundusze, które pokryły większość kosztów zakupu kostki brukowej i prac wykonawczych. Warto wspomnieć, że członkowie zarządu planowali przeznaczyć te pieniądze na inną kilkuetapową inwestycję, jednak po złożeniu oficjalnego pisma przez mieszkańców ul. Młyńskiej i rozmowach z pracownikami Urzędu Miejskiego w Kcyni przychylono się do realizacji budowy chodnika.- mówi Zubrzycki.

Nowy zarząd tego osiedla jest bardzo aktywny, a nowy chodnik użytkują już mieszkańcy ulicy Młyńskiej 13. To tak niewiele, a ciszy, bo od wielu lat było tylko błoto, glina i kałuże. Na uwagę zasługuje fakt realizacji i zakończenia całego zadania w ramach jednego funduszu na 2015 r. Było to największe tegoroczne przedsięwzięcie nowego zarządu- wspomina młody Przewodniczący Osiedla. W międzyczasie odbyło się spotkanie mieszkańców z członkami zarządu i władzami miejskimi w sprawie omówienia szczegółów. Cieszę się, że wspólnie przyczyniliśmy się do zwiększenia standardu życia naszych mieszkańców. Chodnik w tym miejscu szczególnie był potrzebny ze względu na zamieszkujące tam osoby starsze i dzieci.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz