Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Tragiczne skutki zderzenia autobusu z ciężarówką

Szubińscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej nr. 5 w miejscowości Szkocja. Na miejscu zginął 61 – letni kierowca autobusu, który zderzył się z ciężarówką.

Wczoraj (15.12.15r.) krótko po godzinie 16.00 dyżurny nakielskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Szkocja, w gminie Szubin zderzyła się ciężarówka z autobusem. O wypadku zostały powiadomione wszystkie służby ratunkowe.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci wstępnie ustalili, że kierowca autobusu marki Solbus, jadąc w stronę Szubina, z nieustalonych przyczyn wyjechał częścią pojazdu na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku ciężarowym renault. 61-letni mieszkaniec Gniezna, który kierował autobusem zginął na miejscu. W autobusie, prócz kierowcy, podróżowało łącznie 18 pasażerów, jeden z nich, 66-latek, z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy. Pozostali pasażerowie nie wymagali pomocy medycznej. Drobnych obrażeń doznał także 36-letni kierowca ciężarówki, mężczyzna był trzeźwy.

Okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku wyjaśniają pod nadzorem prokuratury policjanci z komisariatu w Szubinie.

   

sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz