Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Tragiczny pożar w Stołężynie, znaleziono zwęglone zwłoki

Tragiczny pożar w Stołężynie, strażacy natrafili na zwęglone ludzkie zwłoki. Do pożaru doszło dzisiaj w nocy.

W środę 13 lutego br. o godzinie 1.34 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o palącym się budynku jednorodzinnym w miejscowości Stołężyn.

– Z informacji jakie otrzymał dyżurny straży pożarnej, wynikało, że wewnątrz budynku znajduje się najprawdopodobniej mieszkająca tam kobieta — poinformował st. sekc. Piotr Kaczmarek – oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu.

W momencie dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej z okien budynku oraz dachu wydobywały się języki ognia. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia z jednoczesnym przeszukiwaniem pomieszczeń.

– Po wstępnym opanowaniu pożaru strażacy pracujący wewnątrz natrafili na zwęglone zwłoki ludzkie. Zwłoki były w znacznym stopniu zwęglenia dlatego trudna do określenia była płeć osoby poszkodowanej, ale najprawdopodobniej była to kobieta zamieszkująca w budynku. Dodatkowo w trakcie szczegółowego przeszukania natrafiono też na ciała zwierząt domowych, które były wewnątrz budynku — dodaje st. sekcPiotr Kaczmarek.

Strażacy pracowali do godzin porannych, prowadzili m.in. prace rozbiórkowe z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.

Na miejscu pożaru obecny był Zastępca Komendanta Powiatowego PSP, Wójt Gminy Wapno oraz Prokurator, pod którego nadzorem Policja prowadzi dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn tej tragedii.

zdjęciaasp. Waldemar Szymkowiak, st. kpt. Jacek Rochowiak – KP PSP w Wągrowcu.

materiał:http://www.portalwrc.pl

--> wstecz