Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Trzech kierowców straciło prawko na ul. Szubińskiej w Kcyni

Policjanci z nakielskiej „drogówki” zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami kolejnym kierowcom. Cała trójka została skontrolowana w związku z przekroczeniem prędkości na ul. Szubińskiej w Kcyni.

Przekraczanie dozwolonej prędkości to w dalszym ciągu jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego podczas codziennych służby zwracają szczególną uwagę na prędkość, z jaką po powiatowych drogach przemieszczają się pojazdy. Prowadzone kontrole mają przede wszystkim dyscyplinować kierowców do bezpiecznej, zgodnej z przepisami jazdy.

Obowiązujące przepisy prawa o ruchu drogowym pod groźbą czasowej utraty uprawnień do kierowania pojazdami, zabraniają kierowcom przekraczania dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Prawo jazdy policjanci zatrzymują tym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h.

Tylko w minioną środę (13.03.19) mundurowi z nakielskiej drogówki podczas kontroli prędkości na ul. Szubińskiej w Kcyni, zatrzymali za nadmierną prędkość uprawnienia do kierowania pojazdami trzem kierowcom. Najwięcej bo o 77 km/h za szybko jechał 24-letni kierowca fiata scudo. O 58 km/h przekroczył prędkość 47-letni kierowca mercedesa, natomiast o 57km/h kierowca bmw.

Prócz czasowego zatrzymania uprawnień, dwóch kierowców zostało ukaranych mandatami. W związku z nieprzyjęciem mandatu przez kierowcę mercedesa, materiały zostaną przekazane do oceny sądu.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz