Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Tupadły. Jednogłośne wybory i gorąca dyskusja. Zobacz film.

W Tupadłach wybory na funkcję sołtysa okazały się tylko formalnością. W głosowaniu tajnym, które odbyło się podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego Stanisław Grabarski, który był jedynym kandydatem otrzymał jednogłośne poparcie. Będzie reprezentował sołectwo Tupadły przez kolejna kadencję.

Zebranie rozpoczęło się od odczytania sprawozdania z działalności sołtysa. Celem zebrania były wybory nowego sołtysa i rady soleckiej. Po zapoznaniu uczestników zebrania ze sprawozdaniem sołtysa odbyły się wybory. Komisja skrutacyjna rozdała karty do głosowania na sołtysa i w późniejszym czasie do rady soleckiej. W wyniku podliczenia głosów pan Stanisław Grabarski został ponownie wybrany na sołtysa i będzie współpracował z radą sołecką w składzie: Karol Stafecki, Zdzisław Zmudziński, Iwona Wojtkowiak i Mirosława Olszewska.

W czasie zebrania Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który przewodniczył zebraniu przedstawił sytuację finansową Gminy Kcynia. W czasie zebrania aktywność uczestników zdominował jeden z mieszkańców Tupadł, który zadawał wiele pytań. Skarżył się na śmierdzący obornik i kiszonkę, która zdaniem innego z uczestników zebrania wcale nie przeszkadza, pytał o połączenia kolejowe Kcyni z Poznaniem lub Bydgoszczą, próbował uzyskać odpowiedź od Burmistrza Marka Szarugi, dlaczego byłemu Burmistrzowi Piotrowi Hemmerlingowi został wypłacony ekwiwalent za zaległy urlop?Inni mieszkańcy pytali o sołeckie inwestycje, oczyszczalnie ścieków i środki finansowe z UE.

Mieszkańcy spierali się o miejsce przyszłego montażu spowalniacza na drodze we wsi, Pytania rodziły dyskusje i czasami ostrą wymianę zdań pomiędzy uczestnikami zebrania, które zaprezentujemy w TELEWIZJI INTERNETOWEJ itvkcynia.

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz