Niedziela, 07 czerwca 2026 r. Imieniny Ariadny, Jarosława, Roberta

Turniej 5 Sołectw o puchar Sołtysa Nowe Wsi Noteckiej odbył się na nowym boisku.

W niedzielę w Nowej Wsi Noteckiej odbył się Turniej 5 Sołectw o puchar Sołtysa. Wydarzenie sportowe poprzedziła, krótka uroczystość podczas, której uroczyście otwarto sołeckie boisko. Pani sołtys Agnieszka Kemnitz opowiedziała zgromadzonej społeczności historię powstania i budowy trawiastego boiska po czym osobiście podziękowała najbardziej zaangażowanym w budowę osobom.

W uroczystości uczestniczył Burmistrz Kcyni Mateusz Stachowiak, który wyraził słowa uznania dla Pani sołtys oraz całego sołectwa. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Kcyni, Pani Sołtys oraz młoda mieszkanka Agata Lewandowska.

Nowe boisko w piłkarskich rozgrywkach przetestowały drużyny z Górek Zagajnych, Laskownicy, Nowej Wsi Noteckej, Gromadna i Mieczkowo.

Turniej został zrealizowany w ramach projektu KGW Noteckie Kobietki z budżetu Gminy Kcynia. Wszystkie drużyny dostały medale oraz nagrody rzeczowe. Koło Gospodyń Wiejskich zadbało o smaczne, bezpłatne jedzonko, którym częstowali się zawodnicy oraz lokalna społeczność.

Sędzią turnieju był pan Robert Stróżyk. Turniej piłki nożnej zakończył się”

1 miejsce Sołectwo Laskownica

2 miejsce Sołectwo Nowa Wieś Notecka

3 miejsce Sołectwo Górki Zagajne

4 miejsce Sołectwo Gromadno

5 miejsce Sołectwo Mieczkowo

Dodatkowo przyznano tytuły:

Najlepszym strzelcem został Kacper Rymer (Górki Zagajne)

Najlepszym bramkarzem Mateusz Rzepecki (Mieczkowo)

Zawodnik fair play Dominik Zawistowski (Nowa Wieś Notecka)

Najlepszym zawodnikiem uznano Mikołaja Kaczmarka (Laskownica).

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz