Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

TVP Bydgoszcz pokazała reportaż o wodzie w Dziewierzewie. My dostaliśmy zdjęcie filtra z innego domu

Po naszej publikacji filmu z zanieczyszczoną wodą w miejscowości dziewierzewo sprawa zainteresowały się inne media. W wieczornym wydaniu ZBLIŻEŃ  pokazany został reportaż dziennikarzy TVP Bydgoszcz. Z kamera odwiedzili oni dom autora filmu i rozmawiali z nim o zaistniałem sytuacji. Panowie Radosław i Marek Kołodziej wyrazili swoje zdanie o brudniej wodzie, która zanieczyściła ich filtr wodny. Woda została zawieziona do badania w nakielskim sanepidzie a wyniki badania maja być w piątek znane.

Przed kamera TVP Bydgoszczy wypowiedzieli się autorzy filmu, pani sołtys oraz prezes szubińskich wodociągów.

Dziewierzewa zgłaszali już wielokrotnie” – przyznaje sołtys wsi. To co płynie w kranach – mieszkańcy łączą z faktem, że w sąsiedztwie ujęcia wody znajduje się składowisko śmieci. – Od kilku lat borykamy się z problemem śmieciowym, który znajduje się w pobliżu ujęcia wody. Gdzieś tam z tyłu głowy mieszkańcy mają, że być może ta woda nie do końca jest czysta. Ale zarówno sanepid, wodociągi, pan Burmistrz – zapewniają nas, że woda jest czysta – mówi Dorota Czerwińska, sołtys Dziewierzewa.

Przed kamerą wypowiedział się także pan Prezes wodociągów w Szubinie, który przyznaje jednak, że przed kilkoma dniami doszło do zanieczyszczenia. – Zdarza się tak, że mamy awarię na sieci wodociągowej. Wówczas dochodzi do zmącenia wody i 22 lutego miała miejsce awaria, która była spowodowana przez firmę, która montowała przyłącze. Firma zewnętrzna poinformowała, że taka awaria miała miejsce – opowiada Krzysztof Badura, prezes KPWiK w Szubinie.

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału dziennikarzy TVP Bydgoszcz https://bydgoszcz.tvp.pl/41514311/mieszkancy-dziewierzewa-alarmuja-woda-w-domach-jest-skazona?fbclid=IwAR0hYegBIPSCDvcpZub21fPetiWWW0a1libIOzl5TsZPuKinZK2xTxZUPG0

W godzinach wieczornych otrzymaliśmy kolejne zdjęcie filtra zamontowanego w innej posesji w Dziewierzewie.

tekst. Robert Koniec

 

 

 

--> wstecz