Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Uczcili pamięć o śp. ppor. Marku Uleryku

10 kwietnia 2019 r. mija 9 lat od tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. O godz. 8.41 polskiego czasu rozbił się rządowy samolot. Zginął prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria i prezydencka delegacja, w tym wielu przedstawicieli polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych oraz środowisk pielęgnujących pamięć o zbrodni katyńskiej. Wśród 96 ofiar tejże katastrofy był ppor. Marek Uleryk – funkcjonariusz BOR, patron Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie.
Uroczystości w Dziewierzewie, w który ch uczestniczy ł m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz i Burmistrz Kcyni Marek Szaruga rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba Apostoła. Następnie złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły śp. Marka Uleryka, a w dalszej kolejności na cmentarzu, na jego grobie, przy którym wartę pełnili żołnierze.
W uroczy stościach wzięli udział m.in. radna Rady Miejskiej i sołty s Dorota Czerwińska, prezes Stowarzyszenia Razem dla Dziewierzewa Maria Łyszczarz, dyrektor szkoły Rafał Leśniarek, koledzy śp. Marka Uleryka z dawnego Biura Ochrony Rządu, społeczność szkolna oraz mieszkańcy Dziewierzewa, jak również przedstawiciele straży .
tekst.. Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

fot. Sołectwo Dziewierzewo

--> wstecz