Piątek, 25 czerwca 2021 r. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Uczennica ZS w Mycielewie finalistką ogólnopolskiego konkursu. Możesz oddać na nią swój głos!

Uczennica ze szkoły w Mycielewie w finale ogólnopolskiego konkursu

Wiemy już, które listy powalczą o tytuł Najpiękniejszego listu dla Ziemi 2015. Do finału trafiło 100 prac napisanych przez uczniów z całej Polski. Wśród nich znalazł się również list autorstwa uczennicy kl. I Gimnazjum w Zespole Szkół w Mycielewie, Julii Winkowskiej. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Julia po raz drugi została finalistką konkursu. W ubiegłym roku jej praca także znalazła się w gronie najlepiej napisanych listów.

Uczniowie mówią STOP odpadom

Na konkurs organizowany w ramach akcji Listy dla Ziemi wpłynęły setki prac z całej Polski.  Zgodnie z tegoroczną ideą ich głównym tematem było ograniczanie ilości odpadów i ekokonsumpcja. Uczniowie w listach przedstawiali pomysły na to, co można zrobić na etapie zakupów, a następnie w domach, szkole, w wolnym czasie, by minimalizować ilość wytwarzanych każdego dnia śmieci. Przypominali również, czym można zastąpić foliowe jednorazówki i z jakimi konsekwencjami dla środowiska wiąże się wyrzucanie odpadów w miejscach niedozwolonych. Swoje propozycje prezentowali w formie pisanej lub rysowanej. Część uczniów stworzyła również kolaże a nawet krótkie komiksy.

Trudne decyzje jury

Po wielu dniach czytania listów, segregowania ich i debatowania jury wybrało finałowe 100 prac. Zostały one zamieszczone na oficjalnej stronie akcji Listy dla Ziemi. By na nie zagłosować wystarczy:
1. Wejść na stronę:
http://listydlaziemi.pl/konkurs-2015
2. Nacisnąć przycisk zagłosuj pod wybraną pracą.
Na jedną pracę można oddać tylko jeden głos z jednego IP.

Ogólnopolska akcja

Konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi jest częścią ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Do tegorocznej edycji projektu przyłączyło się prawie 300 gmin i tysiące placówek z całej Polski. Zgłosiły one do akcji prawie 250 tys. uczestników.

Zachęcamy do głosowania. Zwłaszcza, że na najpiękniejsze listy czekają nagrody.
Głosowanie potrwa do 10 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone do 15 czerwca.

Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji: http://listydlaziemi.pl/ lub Facebooku: https://www.facebook.com/listydlaziemi.

Konkurs organizowany jest w ramach Ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.  Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska, a Partnerem Merytorycznym jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A

 

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach:

http://listydlaziemi.pl/

http://www.fundacjaarka.pl/

https://www.facebook.com/listydlaziemi

 

Materiał prasowy: Fundacja Arka

--> wstecz