Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Uczniów w szkole specjalnej odwiedził dzielnicowy

Mł. asp. Marcin Pacała dzielnicowy z Kcyni spotkał się z uczniami w miejscowej szkole specjalnej i rozmawiał z nimi o bezpieczeństwie. Dzieci z uwagą wysłuchały policyjnych rad.

Wiele różnych tematów omówił podczas spotkania z dziećmi w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni dzielnicowy z miejscowego komisariatu mł. asp. Marcin Pacała.

Policjant mówił o przepisach drogowych, do których stosować muszą się przede wszystkim piesi. Przypominał w jakich miejscach można bezpiecznie i zgodnie z przepisami przechodzić przez jezdnię. Przestrzegał przed zabawami na drodze, szczególnie bieganiem po pasach ruchu i wybieganiem zza stojących aut.

Mł. asp. Pacała omówił także jaką rolę dla bezpieczeństwa pieszych pełnią elementy odblaskowe noszone na odzieży i jak przepisy regulują kwestię zakładania kamizelek odblaskowych i innych elementów, które poprawiają widoczność pieszych.

Dzieci usłyszały także wiele rad na temat tego jak powinny zachowywać się kiedy przebywają w mieszkaniu bez opieki dorosłych z jednoczesną przestrogą, aby nie wpuszczać do domu akwizytorów i innych osób nieznajomych.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz