Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Uczniowie z czterech szkół realizowali główną nagrodę. Byli w escape room.

24 października 2022 r. zwycięskie drużyny ze szkół: Dziewierzewa, Mycielewa, Palmierowa oraz Kcyni, pojechały do Bydgoszczy zrealizować główną nagrodę. Główna nagroda to  pobyt w escape room.

     Escape roomy dają możliwość przeniesienia się w inny świat, taki, który znamy z filmów lub gier komputerowych. Gracz trafia w wir przygód, musi rozwiązywać zagadki, czasem bardzo trudne, współdziałać z innymi i przede wszystkim wydostać się z pokoju w określonym czasie.

     „Legenda miecza”, „Nautilus: Podmorska Przygoda”,  „Plan na włam”, „Cela nr 4”. – tak nazywały się pokoje do których trafili nasi laureaci.

     Gra w Escape Roomie rozwija najważniejsze umiejętności XXI wieku, komunikacja – zdolność dzielenia się pytaniami, pomysłami i rozwiązaniami w zespole, współpraca – efektywna praca z innymi uczestnikami, szczególnie jeśli znajdujemy się w grupie osób o odmiennym punkcie widzenia, krytyczne myślenie — zdolność do rozwiązywania problemów i podejmowania właściwych działań; umiejętność spojrzenia na zadanie z innej, nowej perspektywy, kreatywność — wymyślanie nowych, nieoczywistych, rozwiązań. Umiejętność stosowania różnych metod przy osiąganiu celów.

Udało się!!!.  Wszystkie grupy pracowały zgodnie, komunikując się współpracując i oczywiście kreatywnie myśląc.  Bawiąc się zdobywano bardzo ważne umiejętności w życiu.

Przypomnijmy zwycięscy Konkrsu „Jan Czochralski – człowiek z Kcyni” to szkoły z:  z Dziewierzewa w składzie: A. Nowaczewska, S. Kubalewski, Z. Urbaniak, K. Sokołowski, D. Rak z  Palmierowa w składzie: J. Kowalska, N. Nowicka, A. Orzoł, M. Demska, K. Guzek z Mycielewa w składzie: R. Jaszak, O. Stypczyńska, R. Socha, F. Brzykcy, M. Jaszak oraz Kcyni w składzie: N. Cyganek, M. Borowska, B. Chruściński, Mikołaj Matuszak, F. Marczak. Konkurs ten został dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego w ramach III edycji konkursu grantowego „Dzieci kapitana Nemo” w kwocie 15000zł.  Część tej kwoty przeznaczono na realizację  pierwszego etapu tego konkursu tj. zakup inteligentnych robotów edukacyjnych za pomocą, których uczniowie poznają tajniki programowania.  Pozostała część przeznaczona była na realizację II etapu projektu czyli  konkurs o Janie Czochralskim oraz nagrodę główną wyjazd do escape room.

materiał. Renata Pulikowska/ SP Kcynia

--> wstecz