Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Uczniowie z SP w Kcyni z tenisistami startują w akcji „Dzieciaki do rakiet”. Ruszyło głosowanie

„Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja banku BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. W ramach inicjatywy zachęcamy szkoły podstawowe z całej Polski do udziału w KONKURSIE, w którym nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli. W tym roku nagrodzimy aż 60 szkół! Wprowadźmy razem tenisa ziemnego na lekcje wychowania fizycznego!

„Dzieciaki do rakiet” to także bezpłatne warsztaty tenisowe, które od 3 lat organizujemy w różnych miastach Polski. Dzięki nim już ponad 5 500 dzieci postawiło swoje pierwsze tenisowe kroki. Wakacyjne warsztaty prowadzą doświadczeni trenerzy oraz ambasadorzy akcji – Urszula Radwańska i Iga Świątek.

Wg raportu „Aktywność fizyczna dzieci w Polsce” przygotowanego na zlecenie Banku BNP Paribas tylko co czwarte dziecko spełnia dzienną normę aktywności fizycznej. Głównie przez brak energii, brak czasu i brak pozytywnych bodźców… Zmieńmy to! „Dzieciaki do rakiet!”

Do konkursu została zgłoszona Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni, w której członkowie Kcyńskiego Towarzystwa Tenisa „Nasz Kort” z uczniami tej szkoły realizuje projekt „Wakacje z tenisem”.  Od 2 lat Nasza szkoła oraz sympatycy tenisa z naszej gminy starają się zaszczepić tenis ziemny w sercach naszych małych obywateli. Osiągnięcia są obiecujące ponieważ na dzień dzisiejszy w naszej szkole tenisa uczy się 27 dzieci w wieku 4-12 lat.- czytamy w zgłoszeniu do konkursu.

W konkursie wyłonimy aż 60 szkół podstawowych, które otrzymają zestawy profesjonalnego sprzętu do tenisa przystosowanego do nauki dzieci. Ponadto zaprosimy NAUCZYCIELI wychowania fizycznego z każdej zwycięskiej szkoły NA SPECJALNE SZKOLENIA, które zorganizujemy wraz z Polskim Związkiem Tenisowym. Szkolenia w pełni przygotują nauczycieli do nauki tenisa ziemnego podczas lekcji wychowania fizycznego, a także na zajęciach dodatkowych. Pokażemy, jak najlepiej wykorzystać otrzymany w konkursie sprzęt!– informuję organizatorzy konkursu.

O przebiegu konkursu i sposobie głosowania bedziemy Państwa informować i zachęcać do wsparcia młodych tenisistów z naszej Gminy.

--> wstecz