Niedziela, 14 lipca 2024 r. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Ulica Dworcowa dziurawa jak szwajcarski ser

Ostrzegaliśmy Państwa o dziurze w drodze wojewódzkiej, w której wpadnięcie mogło kończyć się uszkodzeniem opony lub koła. Dziś Burmistrz Kcyni Marek Szaruga osobiście nas poinformował, że usterka drogi została naprawiona, za co w imieniu użytkowników drogi bardzo dziękujemy.

Gdy rondo zostanie wybudowane zostaniemy z naszymi lokalnymi drogami sami. Stan dróg gminnych w okolicach budowy ronda jest w coraz gorszym stanie. Odwiedziliśmy z aparatem w środę ulicę Dworcową od dworca PKP do wiaduktu. Stan drogi w miesiąc po rozpoczęciu objazdów jest w opłakanym stanie. Można powiedzieć, że jest dziura na dziurze. Bardzo duży ruch niestety konsekwentnie powoduje coraz większe ubytki w jezdni. Zniszczone są także chodniki, które znajdują się przy skrzyżowaniach.

Zapewne docelowo można i nawet trzeba będzie dziury załatać, ale kto zapłaci i czy w ogóle będzie nas stać na remonty takich ulic jak Dworcowa, Ceglana, Nowa czy nawet Powstańców Wielkopolskich? Należy się cieszyć z remontu skrzyżowania, ale czy remont naszych dróg gminnych ma być ceną jaką przyjdzie nam zapłacić?

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz