Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

On uderzył w drzewo, Oni uratowali mu życie

Dziś około godziny 18:40 na prostym odcinku drogi wojewódzkiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochody osobowego marki Daewoo Lanos. Kierowca tego pojazdu jadąc w stronę Kcyni zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w drzewo.

Do wypadku doszło pomiędzy Szczepicami a Kcynią. Pierwszej pomocy udzielili poszkodowanemu kierowcy, nauczni świadkowie z innych pojazdów. Wezwaliśmy karetkę pogotowia i dzięki wsparciu telefonicznemu dyspozytora rozpoczęliśmy resuscytację kierowcy. Do przyjazdu karetki z Kcyni pomocy udzialiśmy w samochodzie– powiedział nam mieszkaniec Gminy Kcynia, który prosił o zachowanie anonimowości.

Bardzo szybko na miejsce wypadku przyjechała karetka z Kcyni. Ratownicy wykazali się profesjonalizmem i uporem w dążeniu do celu. Akcja ratunkowa trwała długie minuty, w tym czasie dojechał Zastęp OSP z Kcyni i Paterka, JRG z Nakła n/Notecią. Na miejscu pracowali policjanci z Komisariatu Policji z Kcyni. Poszkodowanego kierowcę odwieziono do szpitala. Na czas akcji ruch na drodze wojewódzkiej był zamkniąty, w późniejszym czasie odbywał się wahadłowo.

Na uwagę załuguje fakt wspaniałej postawy kierowców, którzy pospieszyli z pomocą. Często mam także okazję obserowawć pracę dyżurujących w Kcyni ratowników medycznych, ktorzy zawsze w swą pracę wkładają ogromne serce za co my mieszkańcy Gminy Kcynia możemy być im wdzięczni. Wielki szacun Panowie. Poszkodowanej osobie szybkiego powrotu do zdrowia.

tekst i fot. Robert Koniec

o wypadku i zablokowanej drodze INFOrmowaliśmy NA ŻYWO

 

--> wstecz