Piątek, 24 maja 2024 r. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Inaugurację nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Mycielewie rozpoczęliśmy 4 września 2023 r. o godz. 9.05 pierwszym dzwonkiem po wakacyjnej przerwie. Oprócz społeczności szkolnej w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: pan Jan Kurant – Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni, pan Mateusz Stachowiak – Radny Rady Miejskiej w Kcyni oraz pan Rafał Woźniak – Kierownik Referatu Edukacji, Promocji Sportu i Kultury, którzy złożyli nam serdeczne życzenia na nowy rok szkolny.

Oficjalny list na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 przekazał również z up. Burmistrza Kcyni Sekretarz Gminy pan Rafał Hefowicz.

Pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz życzyła wszystkim uczniom spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego, sukcesów, realizowania swoich marzeń i pasji. Prosiła uczniów, by czerpali jak najwięcej z wiedzy i umiejętności nauczycieli.

Podczas uroczystości nie zabrakło nawiązania do września 1939 roku i ofiar II wojny światowej, którym oddano hołd symboliczną minutą ciszy.

Chwilą ciszy uczczono również pamięć zmarłego nagle Burmistrza Kcyni śp. Marka Szarugi. Dopełnieniem było wysłuchanie refleksyjnych utworów pt. „Pamięć” i „Łatwopalni” w pięknym wykonaniu naszej absolwentki Klaudii Motyki.

Na uczniów naszej szkoły czekały już generalnie wyremontowane łazienki. W trakcie wakacji zmodernizowano również oświetlenie w klasach i na szkolnym korytarzu. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za pomoc i współpracę przy tych przedsięwzięciach, szczególne podziękowania skierowała do przedstawicieli organu prowadzącego za sfinansowanie powyższych remontów oraz wszelkie wsparcie.

Uroczystość prowadziła pani Agnieszka Koralewska-Hak.

Tekst Katarzyna Walasiewicz, foto Wawrzyn Nowak

--> wstecz