Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Uroczysta prezentacja flagi Gminy Kcynia w Dniu Niepodległości- zobacz film

Uroczystości Narodowego  Święta Niepodległości w Kcyni odbyły się bez obecności Burmistrza Marka Szarugi, który otrzymał zaproszenie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy na uroczystości w stolicy. Jak co roku z placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni na Rynek przemaszerowały sztandary, delegacje i przedstawiciele władz samorządowych i radni. Przemarsz odbył się w asyście naszej orkiestry dętej. Nad bezpiecznym przemarszem czuwali policjanci.

Narodowe Święto Niepodległości było okazją do zaprezentowania nowej flagi Gminy Kcynia. W czasie przemarszu nieśli ją członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Kcyni. Na rynku została ona zaprezentowana wszystkim przybyłym uczestnikom uroczystości, po czym przy dźwiękach „Hejnału Kcyni”  ściągnięta na maszt.

Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Zastępca Burmistrza Kcyni Bogna Adamska. Delegacje w miejscach pamięci złożyły wiązanki kwiatów. Uroczystości na Rynku prowadziła pani Dyrektor GCKiB w Kcyni Ilona Kurdelska. Po uroczystościach na Rynku w kościele farnym ks. Proboszcz Tomasz Kasprzak odprawił mszą świętą. Po mszy dzieci z klubu piosenki i Chór Cantemus zaprezentowali patriotyczny program artystyczny.

tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz