Piątek, 24 maja 2024 r. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Urząd Miejski w Kcyni zaprasza do questowania mieście Jana Czochralskiego

W ramach działań promocyjnych Urząd Miejski w Kcyni zlecił przygotowanie questa poświęconego prof. Janowi Czochralskiemu. Promocja questa „Kcynia – miasto Jana Czochralskiego” będzie elementem obchodów 70. rocznicy śmierci, która przypada w kwietniu.  Questowa trasa to spacer z Janem Czochralskim, który oprowadzi Was po rodzinnym mieście i opowie o swoim życiu. Wykonuje je dla nas  Questy – Wyprawy Odkrywców
Już wkrótce będziecie mogli  przemierzać miasto z aplikacją Questy-Wyprawy Odkrywców lub posiadać wydrukowaną ulotkę. Zapraszamy więc do Kcyni! 

A tymczasem zapraszamy do zapisów na I Bieg im. Jana Czochralskiego, który organizujemy 29 kwietnia. Do końca marca opłata startowa jedynie 35 zł! Szczegóły i zapisy pod linkiem https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-kcynia

źródło.kcynia.pl

QUEST to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania!

QUESTY – Wyprawy Odkrywców (z ang. quest – zadanie, zagadka) to gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Może to być spacer po miejscowości, jazda rowerem przez las, spływ rzeką czy zwiedzanie muzeum. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców. Ulotki są dostępne w wybranych punktach informacji turystycznej lub jako plik do pobrania ze strony internetowej questy.org.pl. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb” – pojemnik finałowy, a w nim pamiątkowa pieczątka i Księga Questu. Odcisk pieczęci i wpis do Księgi potwierdzają przebycie trasy.

QUESTOWANIE – na czym to polega? (Q&A)

Wyprawy Odkrywców są oparte na amerykańskiej metodyce Valley Quest, stworzonej przez Stevena Glazera, który w 2008 roku po raz pierwszy zaprezentował ją w Polsce. Od tego czasu powstało w Polsce kilkaset takich tras nazywanych questami. Na portalu www.questy.org.pl prezentujemy ponad 500 sprawdzonych i działających questów. Wyprawy Odkrywców to najbardziej doświadczony zespół trenerów w Polsce, który posiada licencje na wykorzystanie metodyki Valley Quest wydaną przez Stevena Glazera.

czytaj więcej na https://questy.org.pl/

--> wstecz