Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

UTRUDNIENIA na ul. Wyrzyskiej. Ruszyła modernizacja drogi powiatowej

Już w kwietniu 2013 roku zapadły pierwsze decyzje o remoncie ul. Wyrzyskiej w Kcyni. Efektem spotkania było zobowiązanie przez władze Powiatu Nakielskiego Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle do złożenia wniosku w ramach tzw. „schetynówek” na remont drogi powiatowej w naszym mieście. Po stronie Gminy Kcynia zaś pozostało do sfinansowania wykonanie instalacji deszczowej.

W ubiegłym roku byliśmy świadkami wielu robót przy ul. Wyrzyskiej. W znacznej części drogi została już wymieniona kanalizacja i instalacja kanalizacji deszczowej.

2 lutego 2015 roku ruszył kolejny etap prac prowadzonych na drodze powiatowej. Na odcinku od skrzyżowania do Stalówki w kierunku miasta na jednym pasie drogi ruszyły prace związane z modernizacją drogi. Jest zrywna warstwa asfaltu i wykonywana instalacja kanalizacji deszczowej.

W tym miejscu obowiązuje ruch wahadłowy, sterowany światłami. W związku z rozpoczętymi pracami będą występowały czasowe utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym, dlatego wszystkich uczestników prosi się o zachowanie szczególnej ostrożności.

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz