Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

Uwaga na fałszywego kuriera

Nakielscy policjanci niedawno pracowali nad sprawą kradzieży, do jakiej doszło w Nakle. Starsze małżeństwo straciło 500 złotych.  Złodziej przedstawił się jako kurier.  

Złodziej, który okradł starsze małżeństwo z Nakła, wszedł do ich mieszkania przedstawiając się jako kurier. Poinformował, że przywiózł paczkę z częściami samochodowymi dla ich syna i zażądał zapłaty za nią w kwocie 500 złotych. Po tym, jak mężczyzna otrzymał gotówkę wyszedł z domu informując, że udaje się do swojego auta po zamówioną paczkę i już więcej nie pokazał się małżeństwu na oczy.  

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców, by ostrzegać swoich najbliższych, a także  sąsiadów, zwłaszcza tych w starszym wieku, którzy mieszkają samotnie, by nie dali się oszukać i nie wpuszczali do mieszkań obcych osób. Policja apeluje o rozwagę i prosi o niezwłoczny kontakt w przypadku pojawienia się tego rodzaju sytuacji.

O wszelkich podejrzanych wizytach osób nieznajomych należy niezwłocznie informować Policję pod numerem telefonu 997 i 112.

Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią
sierż. szt.  Justyna Andrzejewska

--> wstecz