Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

VI Powiatowy Przegląd Piosenki Ekologicznej „ EKOSONG 2015”

Już po raz szósty  Zespół Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Kcyni zorganizował Powiatowy Przegląd Piosenki Ekologicznej „EKOSONG”. Pod patronatem Tomasza Miłowskiego – Starosty Nakielskiego. Wydarzenie odbyło się w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, do którego przybyli  przedstawiciele  siedmiu  okolicznych szkół z Palmierowa, Królikowa, Dobieszewa, Laskownicy , Roztrzębowa,   Szubina i Karnowa. Na zaproszenie odpowiedzieli również goście z Nadleśnictwa w Szubinie, którzy co roku wspierają imprezę ofiarowując sadzonki cennych drzewek. Po powitaniu uczestników przez organizatorów przeglądu panie Barbarę Grodzicką i Wiesławę Rucińską i otwarciu festiwalu przez dyrektor Barbarę Rogalską,  rozpoczęła się przyjazna rywalizacja, której  głównym celem była integracja środowisk uczniowskich i podkreślenie ważności  ochrony środowiska naturalnego. W jury zasiedli:  pani  Ilona Kurdelska- dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, pan Piotr Siuda –przedstawiciel Nadleśnictwa w Szubinie i pani Barbara Rogalska- dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni.  Uczestnicy w pięknych strojach, pomysłowej choreografii, zaprezentowali piosenki  o tematyce ekologicznej. Po występach  wszyscy goście wraz z opiekunami zaproszeni zostali na obiad do Domu Św. Mikołaja w Kcyni, który został ufundowany, jak co roku przez prywatnego sponsora. Najbardziej oczekiwaną chwilą dla młodych wokalistów, było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Po burzliwych obradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

Szkoły masowe

1 m. SP Dobieszewo

2 m. SP Laskownica

3 m. SP Rozstrzębowo

Szkoły specjalne

1 m. ZSS Szubin

2 m. ZSS Kcynia

3 m. ZSS Karnowo

Wyróżnienia otrzymały szkoły:

SP Palmierowo

SP Królikowo

Wyróżnienia specjalne za wrażenie artystyczne otrzymało troje uczestników: Aleksandra  Pachulska, Izabela Poznańska i Konrad Jankowski.

Organizatorzy szczególne podziękowania kierują w stronę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki  w Toruniu oraz Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią za ufundowanie cennych nagród oraz pani Ilony Kurdelskiej, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, za udostępnienie lokalu i sprzętu nagłośniającego.

materiał: Szymon Cybulski

--> wstecz